середа, 14 лютого 2018 р.





15 лютого – День  вшанування учасників бойових дій на території інших держав – День пам’яті.
Ангола, Угорщина, Мозамбік, Єгипет, Бангладеш, Чехословаччина, Сирія, Афганістан…. Більш ніж у 20 країнах світу гинули в мирний час і ставали інвалідами українські хлопці за наказом уряду СРСР виконуючи «інтернаціональний обов’язок» зі зброєю в руках, захищаючи про радянські режими і «соціалістичні цінності».
Цей день встановлено в Україні «… на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України «Про день вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 року № 180/2004.
15 лютого 1989 року були виведені радянські війська з Афганістану.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1978-го до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. Серед радянських військовослужбовців загинуло 2572 українців (17,09% усіх втрат). Із 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч (або 24,19% загальної кількості) становили громадяни України. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.
15 лютого 1989 р. останній радянський солдат покинув територію Афганістану.
Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.
Віват усім, хто повернувся з поля брані
З Єгипту, Сирії, Анголи, Сомалі,
Хто бачив смерть в крутих горах в Афгані,
І тим, хто не прийшов до рідної землі,
Кого не стріла рідна мати на порозі…
І хай торочать злії язики,
Залишитесь Ви в пам’яті народу
Синами рідної Вітчизни навіки!
 Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і війна в Афганістані. Але в пам’яті людській вона буде жити вічно, тому, що її історія написана кров’ю солдатів і сльозами матерів. Вона буде жити в пам’яті сиріт, які залишилися без батьків, буде жити в душах тих, хто в ній брав участь. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові та моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, героїчної і трагічної афганської війни та інших збройних конфліктів.
І сьогодні на землі панують війни, злочини, насилля… На Сході України гинуть українці, а їх діти залишаються сиротами.
Але ми віримо, що людство подолає  війну і на землі пануватиме мир і злагода, батьки виховуватимуть своїх дітей добрими, чесними, відданими людьми, справжніми патріотами своєї країни, що люди забудуть навіть значення слова «війна».
Сьгодні ми згадуємо загиблих учасників збройних конфліктів в різних куточках світу.  Серед них є жителі нашого району.

Немає коментарів:

Дописати коментар