ДПА,ЗНО

Поради одинадцятикласникам!

Готуємось до ЗНО

1. Перед підготовкою до ЗНО корисно скласти план (чітко зазначити час на виконання).
2. Краще розпочинати - доки не втомився, свіжа голова - із найскладніщого, з того розділу, який заздалегідь знаєте найгірше. 
3. Обов'язково слід чергувати роботу і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, після цього 10 хвилин - перерва.
4. Під час підготовки не треба прагнути, щоб прочитати й запам'ятати увесь підручник. Намагайтеся записати все , що ви знаєте з даного питання.
5. Наприкінці кожного дня підготовки слід перевірити, як ви засвоїли матеріал: знов стисло запишіть зміст усіх запитань, що були опрацьовані цього дня.
6. Під час підготовки до ЗНО взагалі корисно структурувати матеріал за рахунок складання планів, схем, причому обов'язково потрібно це робити не подумки, а на папері.
7. Відповіді на найскладніші питання доцільно повністю , розгорнуто розповісти своїм близьким, друзям або записати на магнітофон, причому намагайтеся це робити так, як вимагають на іспитах.
8. Якщо в певний момент підготовки вам почне здаватися, що це вивчити неможливо і ви ніколи не зможете запам'ятати всього, що вимагається, подумайте про те, скільки з цього предмета ви вже знаєте, на якому етапі перебуваєте і скільки вам ще належить попрацювати, щоб засвоїти увесь матеріал.
9. Ваше завдання не визубрити, а зрозуміти.
10. Під час підготовки не думайте про те, що "провалилися", а навпаки, уявно малюйте собі картину тріумфу, легкої переможної відповіді.
11. За декілька днів до іспиту обов'язково  програйте подумки ситуацію іспиту, уявіть собі в усіх деталях обстановку, комісію, свою відповідь.

 Два способи підготовки до ЗНО з історії.
Якщо ви обрали одним з предметів для ЗНО історію, потрібна підготовка протягом усього року. Беручись за неї, важливо із самого початку правильно розподілити свої сили і час. Підготовка  повинна полягати не в простому прочитанні посібників та підручників. Потрібна не тільки теоретична підготовка (бо часто її не вистачає), а й практична - вміння виконувати специфічні тестові завдання. Тут головну допомогу нададуть типові завдання ЗНО, яких зараз можна багато знайти в Інтернеті. Можна запропонувати два варіанти підготовки до тестування з історії. 

Варіант перший. Досконало опрацювати історичний матеріал з певного історичного періоду чи однієї теми. 

 Підготовку кожного питання треба починати з ознайомлюючого читання відповідного розділу чи параграфа в підручнику. Скориставшись  довідковою літературою, виписуйте визначення термінів на окремий аркуш, також можна виписати окремо дати, які є обов'язковими для запам'ятовування. Потім треба переходити до ретельного опрацювання змісту посібника. олівцем позначити окремі думки чи фрагменти, різними позначками виділити найголовніше.  Якщо якесь питання висвітлене в книжці незрозуміло чи заплутано, краще пошукати відповідь в інших джерелах.


  Після такого опрацювання матеріалу краще за все взятися  за створення різних таблиць, схем, карто-схем. У будь-якому разі ваші записи мають являти собою послідовний розвиток думки, а не хаотичне нагромадження виписок.  Вести такі конспекти краще на окремих аркушах паперу з великими полями (на полях можна ще зробити додаткові помітки, виправлення, доповнення тощо). По такому конспекту вам буде зручно все повторити напередодні  тестування. До того ж письмове оформлення конспекту сприяє засвоєнню матеріалу і відшліфовує логіку думок, вчить вибирати головне, аналізувати, швидко запам'ятовувати. Лише після такого ґрунтовного вивчення переходимо до тренувань у розв'язанні тестів.


Варіант другий. Озброївшись підручником і зразками тестів, вирішуємо завдання. можна взяти собі за правило щодня повністю проходити один тест, обов'язково звіряючи свої варіанти з відповідями, котрі пропонуються. І всі теми, які викликають у вас сумніви. де ви допускаєте помилки. не знаєте варіантів правильних відповідей - перечитуємо і опрацьовуємо за першим варіантом.


Поведінка перед іспитом 

1. Напередодні іспиту необхідно добре виспатися.
2. Не рекомендується займатися додатковим повторенням навчального матеріалу, щоб не втратити впевненість у своїх знаннях: зазирнув у підручник "ох нічого не знаю".
3. Якщо ви схильні до зайвої збудливості, спробуйте складати іспит у першій п'ятірці. 
4. Не треба вести зайвих розмов про іспит, жодної взаємної перевірки та консультацій.
5. Навчіться володіти собою. 

На іспиті.
1. Ніхто не має сумніву, що ви добре знаєте всі напрямки моди, але більшість викладачів люди консервативні. Тому всі ультрасучасні речі та екстравагантне вбрання краще зберегти для інших випадків, а для іспиту вибрати щось відповідно до ситуації. Бажано, щоб у вашому одязі переважали теплі відтінки: рожеві, оранжеві, жовті, жовто-зелені. це налаштує на доброзичливе ставлення.
2. Викладач зовсім не бажає вашої крові. намагайтесь навіяти собі те, що викладачі зовсім не хочуть нікого "втопити", більшість із них у шкільні та студентські роки теж хвилювалися, складаючи іспити. і в них трусилися руки, коли вони тягли білет, калатало серце і перехоплювало подих при відповіді.
3. Від усмішки стане всім світліше! Тому посміхайтесь щиро і від душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. відповідаючи, намагайтесь дивитися не з-під лоба на викладача, а відкрито.
4. Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть "загрузити". Як правило, ці запитання уточнювальні і в них уже є відповідь, або її частина. Тому геть сумніви і хвилювання. зробіть глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде вам на думку. Про вас не подумають поганого,якщо ви скажете: "Дайте мені трохи подумати, будь ласка!" Ви встигнете заспокоїтися, і відповідь з'явиться сама по собі.

Бажаю найкращих результатів під час проведення ЗНО!





Немає коментарів:

Дописати коментар